Co zjeśc w Krakowie

Prawdziwie włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w kraju najczęsciej spotykany typ restauracji. Lubimy jedzenie włoskie gdyż jest pyszne, pożywne i ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie dania jak pizza imakarony. Mocniej wrażliwi próbują rzadsze dania – tortellini, gnocchi czy desery włoskie.
Rozglądając się za dobrą włoską restauracją należy przyjrzeć się kilku istotnym elementom: jak wiele składników rzeczywiście jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu są też mniej typowe dania, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków i potrawy z wielu części Włoch. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski klimat.

Włoska kuchnia jest prosta, ale to nie oznacza, że jest mniej smaczna Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Wykwintne wino włoskie

Jakakolwiek restauracja włoska, która aspiruje do tytułu bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie może ignorować wina. Kolacja na włoską modę koniecznie powinien obejmować też aperitiff. Odrobina alkoholu to we Włoszech cos zupełnie naturalnego. nasze menu Klasyczne wina z Włoch to zdecydowanie trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese oraz nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście ma być postrzegana jako prawdziwie włoska, powinna mieć szeroki wachlarz win.

Klasyczna kuchnia włoska

Chcąc poznać indywidualność kuchni włoskiej bez wątpienia trzeba poszukać restauracji, która umie przygotować nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *